referencie – prípady čistej homeopatie


František Cvacho, Dolná Lehota

Po viac ako jednom roku úspešnej liečby u p. Stančíka môžem povedať, že homeopatii veľmi dobre rozumie, je to dobrý homeopat o čom nasvedčuje aj moje postupné sa zlepšovanie zdravotného stavu. Preto sa mu chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať za doterajšiu liečbu a aj za to, že ma prijal. Pre človeka je zdravie to najcennejšie čo má. Lebo keď ho stráca, či vekom alebo chorobami, tak sa snaží si ho viacej vážiť. Zhruba po 60-tke sa mi začalo zdravie kaziť a začal som navštevovať lekárov, ktorí ma posielali po rôznych vyšetreniach. Samozrejme nezistili príčinu mojej choroby a tak ma radšej poslali ešte aj na psychiatrickú ambulanciu, že si zrejme vymýšľam, čo som aj absolvoval s výsledkom, že prečo ma lekári sem poslali, keď som bol v poriadku. Môj zdravotný stav sa zhoršoval, vnútorné bolesti, schudol som pri mojej výške 182 cm na 67 kg, t. j o 20 kg, krvný tlak mi skákal. Keďže lekári nepomohli, tak som hľadal inú liečbu. Skúsil som biorezonanciu, ale tá neliečila príčinu mojej choroby, tak som sa dopočul o homeopatii z televízie. Začal som sa viacej o homeopatiu zaujímať a vyskúšal som aj homeopatickú liečbu s ktorou som nebol spokojný. Preto som hľadal dobrého homeopata. Dopočul som sa o p. Stančíkovi a telefonicky som sa uňho objednal. Úspešná spolupráca s ním mi prináša radosť a mienim ďalej pokračovať v liečbe až do môjho úplného vyliečenia.

( František Cvacho, +421907809108, f.cvacho@zmail.sk )

Michal Krupa, Veľký Krtíš

Od detstva som trpel astmou a silnými alergiami. Keďže som chodil k alergologičke, boli mi podávané lieky, ktoré mi alergiu tlmili, ale nikdy nevyliečili. Lieky mali veľa vedľajších účinkov, postupne som k alergologičke prestal chodit a lieky som vysadil. V krajných prípadoch keď som sa dusil, som musel použiť sprej. Pred vyše rokom som mal možnosť vyskúšať homeopatickú liečbu p.Stančíka, ktorá spočívala v pravidelných návštevách a podávaní bielych guličiek. Spočiatku nastávali rôzne výkyvy, až nakoniec sa podarilo astmy aj alergie zbaviť a taktiež ďalších zdravotných problémov ( zlý spánok, krvácanie ďasien). V liečbe pokračujeme naďalej.

( Michal Krupa, +421907760891, Krupa.michal85@gmail.com )

Peter Gajdoš a Ascension Villalba Bautista

Homeopata Štefana som spoznal zo Slobodného vysielača, ktorý normálne počúvam doma v Španielsku. Volal som mu a na moje veľké prekvapenie súhlasil s návštevou u mňa v Španielsku. Mal som už skúsenosti s pár španielskymi ´´homeopatmi´´ – doktormi a výsledok po pár rokoch ich liečenia nebol žiadny.

Štefan prišiel ku mne a vysvetlil nám, že po podaní správneho lieku môže prísť zhoršenie a tak aj bolo. Po nejakom čase prišlo zlepšenie a náš stav sa ani po ďalších dávkach lieku nezhoršil na stav, ktorý bol pred liečbou, naopak moje problémy s pečeňou sa veľmi zlepšili a hlavne jem všetko, čo mi chuti a čo mi tí homeopati – doktori zakázali – syr, chlieb, mliečne výrobky, pomaranče a sladkosti. Štefan mi nezakázal nič, len mi odporučil nejesť mäso z etických dôvodov. Pred liečbou som jedával mäso aj 2x denne, po podaní lieku som dokonca nejedol mäso aj 2 týždne a vôbec mi nechýbalo. V liečbe pokračujeme ja aj moja španielska priateľka, ktorá sa tiež cíti oveľa lepšie.

( Peter a Azun av-pg@hotmail.com )

Peter Pešta, Michalovce

Rád by som podporil, ale hlavne vyzdvihol prácu p. Stančíka. Je ochotný kedykoľvek pomôcť, podporiť, vypočuť a poradiť. Nie som odborník na homeopatiu, ale možem takto verejne prehlásiť, že vďaka jeho profesionálnemu prístupu som sa vyliečil z duševných a fyzických problémov. Homeopatia naozaj pomáha, ale cesta liečby nie je vôbec ľahká. Zhoršenia na začiatku su naozaj ťažké, ale postupne slabnú až nakoniec úplne vymiznú. Rovnako sa lieči aj moja rodina, manželka a synovia, 5 a 2 roky, a výsledky sú úžasne. Ešte raz vďaka p. Stančík, že robíte homeopatiu práve takým svojským – klasickým spôsobom.

(Peter Pešta, tel.: 0905 905 948)

Táňa, Veľký Krtíš

Veľa rokov som mala nepríjemné stavy, ktoré boli spôsobené pravdepodobne predchádzajúcim ochorením štítnej žľazy. Stavy sa opakovali každý deň s úplne malými prestávkami 8 rokov. Nedostatok energie, slabá výkonnosť, neustále tŕpnutie tváre, celého tela, búšenie srdca. Zhoršenie sa objavovalo hlavne v noci, po každej aj najmenšej fyzickej a tiež psychickej záťaži. Po mnohých pokusoch na rôznych vyšetreniach som navštívíla homeopata, pána Stančíka. Po rozhovore s ním som už tretí krát užila homeopatický liek. Hneď po prvom užití lieku sa môj stav začal meniť. Po každom podaní sa stav najprv mierne zhorší, začnú sa objavovať mnohé neduhy, ktorými človek trpel v minulosti, no všetko prebieha miernejšie a hlavne to netreba potláčať žiadnymi alopatickými “liečivami”. Po každom zhoršení však príde úľava, ktorú som už roky nepociťovala. Liečba je iste dlhodobejšia, treba s tým počítať. Nemá však žiadne vedľajšie účinky a čo je najdôležitejšie, homeopatický liek pomaly odstrarňuje z človeka psychické neduhy, ktoré tiež z časti chorobu spôsobili. Týmto sa chcem poďakovať pánovi Stančíkovi a samozrejme v liečbe pokračujem.

( Tel.: 0903547001 )

Livikin príbeh

Každý človek si žije svoj život, či už šťastný, alebo s ranami osudu. Každý z nás je iný, každý má to „svoje“, každý sa vysporiada s problémami po svojom. A keď povie telo, či duša dosť, začneme prehodnocovať život. Ako aj ja, vždy som bola zdravá, nemala som nejaké obrovské zdravotné problémy, ale zato ranky života áno, a to si moje asi telo zapamätalo. Do 28 roku bol môj lekársky spis tenký ako Zornička. Určité telesné tažkosti od asi 22 roku života som si nebrala k srdcu a nedávala som im nejakú váhu. Nuž ale znížená činnosť štítnej žľazy a neskôr tetania zneli moje svetské lekárske diagnózy. Ak by som mohla podotknúť, štítna žľaza ma vôbec nejako netrápila, ja som necítila nejaké príznaky a do teraz neviem, ako by mi malo byť, ale zato tetania ma preplieskala niekoľko krát. Slabosť, únava, bolesť, kŕče, infarktové stavy, tras, bytie mimo už až tak, že som prestávala vnímať okolie. Darmo bolo prepchávať sa magnéziom a kalciom. Bolo to čím ďalej, tým horšie. Lekári ma odbíjali, že tetania je nič. A ja som nejako cítila, že sa zo mňa nedobrovoľne stáva chodiaca šialená mŕtvola. O homeopatii som vedela, že dokáže môjmu stavu pomôcť a ja som sa chcela z toho tak strašne dostať a skúsiť všetko. Nejako som sa nemohla a nechcela zmieriť s tým, že nie som v tom stave, ako kedysi a že mi niečo berie silu a rozum. Najskôr som bola u jednej panej, ta mi dala jeden liek, ktorý mi pomohol asi tak na 2 mesiace, potom už nezabral. Skúsila som pani bylinkárku, no nepomohlo, skôr mi to postupne stále prerastalo cez hlavu a zhoršovalo sa. Môj pocit, že každá moja myšlienka je „pošahaná“, ma trápil. Kolega, ktorý sa z tetanie „dostal“ pomocou homeopatie, mi dal číslo na svojho homeopata. Nuž, nepochodila som tu dobre, dostala som naraz 8 rôznych liekov, ktoré som mala brať ráno, na obed a večer s určitým odstupom. Nepomáhalo, tak som mala v rukách zrazu 16 esencii, ale tie som už nevzala, akokoľvek mi už aj bolo, lebo mi bolo jasne, že tadeto cesta nevedie. Hľadala som ďalej, googlila som a zavolala pánovi Stančíkovi. Zobral ma, tuším hneď na druhý alebo ďalší deň. Prvé sedenie trvalo niekoľko hodín. Dostala som liek, jeden, v ten deň a upozornil ma, že toto „moje“ bude na dlhší čas, možno aj na niekoľko rokov. Moje pocity po prvom podaní lieku boli také, že som mala síce pošahané myšlienky, ale bola som taká kľudná. Asi o mesiac som dostala riadnu depresiu a doslova mi šibalo, a ten najhorší stav trval asi hodinku. Potom ako keby uťalo. Teraz po roku, sa veci dostavajú viac menej na fyzickú úroveň, žiadna“ depka“ ma doteraz nepotrápila ja a pozerám sa na svet inými očami. Občas sa ma síce niečo opäť postraší, ale ja môžem s určitosťou a jasným vedomím povedať, že tieto terajšie stavy nie sú tie, čo som mávala. V prípade otázok ma môžete kontaktovať na livinka80@gmail.com

(prípadné „hneďneodpisovanie“ nepokladajte za nevšímavosť , či neochotu, ja som len počítačový nemaniak)

Pavla

Ze začátku prosince jsme se potkali se Štefanem na kus řeči, kdy jsem požádala o pomoc s výběrem homeopatického léku. Hned určil lék i pro dceru Anežku , které bylo 10 měsíců. Měla jsem po porodu třetího dítěte 10 měsíců a zůstala jsem s dětmi sama , moje obtíže byli nejenom psychického rázu , ale i tělesné a nadváha 20 kg ,které mi zůstali po porodu. Anežce jsem dala 30 CH Pulsatilu hned, byla po očkování hexavakcínou velice rozmrzelá a zlostná s teplotou, nekomunikující. A po léku bylo ještě hůře začala se čistit, přišla rýma , a dusivý kašel. Trvalo to jen asi 4 dny, ale bylo to náročné . Potom Anežka byla jako sluníčko , začala sama opakovat krátká slova , smála se a i v chození byla jistější a vše se snažila vyzkoušet sama , vylezli nám 3 zuby naráz a začala spát celou noc do 5 do rána. S lékem pro mě přijel Štefan s tím, že mi neřekl co to je a začali jsme 200CH. Po 14 dnech jsem se úplně sesypala, tělo mě přestalo poslouchat s velkými horečkami a rýmou a nemohla jsem mluvit , to byl mazec. Padla jsem s obavami do postele, jak to zvládnu s dětmi a co Anežka a kojení. Když už jsem myslela , že umírám, děti mě nenechali padnout, jen jsem potřebovala projít svým vlastním strachem,najednou se vše poskládalo a fungovalo. I já se začala cítit lépe a do 4 dnů vše také odeznělo. Tělo se vyčistilo a já byla fit s novou energií do dalších věcí, shodila jsem 3 kg a kojím dál a cítím se dobře.

S láskou a úctou děkuji Pavlína
rissnerová@gmail.com

Lukáš Minařík

Začátkem roku jsem byl v zoufalé situaci, trpěl jsem opakovanými angínami a léčba probíhala tak, že jsem dostával zvyšující se dávky antibiotik, až k těm nejvyšším, které na mě působili, ale pozvolna klesala jejich účinnost a já jsem se cítil hůř a hůř.

Šťastnou náhodou jsem narazil na pana Stančíka, který se při přátelském rozhovoru, trvajícím cca 2,5 hodiny dotazoval na klíčové okamžiky mé nemoci, moje pocity a stavy jaké jsem zažíval. Na základě těchto údajů mi během 14 dní přivezl první dávku homeopatik.

Po dvou týdnech zhoršení se můj stav začal rapidně zlepšovat. Angíny úplně odezněly, stejně tak rýma a nachlazení. Jsem v lepší kondici, nepociťuji tak únavu a celkově se cítím daleko lépe.

Nesmyslné strachy, které mi jenom zhoršovaly nemoc a docházelo k jejich dalšímu zhoršení v důsledku pobírání chemikálií teď úplně zmizely.

Nyní po půl roce jsme se setkali znovu, dostal jsem další dávku s tím, že bych měl být v pořádku na pár let.

Nyní se na svět dívám optimisticky a už si ani nedovedu představit, jak hrozně jsem na tom před půl rokem byl.

Lukáš Minařík, Svárov
605 06 05 09

Zbyněk Dvořáček

Je mi 16 let a začal jsem se homeopaticky léčit, protože jsem měl stále nějaké potíže, které obyčejní lékaři nedokázali zvládnout a tohle mi konečně pomohlo.

Už od svých 3 let jsem stále bral těžké léky jako jsou například antibiotika a antihistaminika, ale stále mi nic nepomáhalo.

Začal jsem se tedy ve svých 15 letech léčit homeopaticky, sepsal jsem se svým homeopatem problémy jaké mám už od svých mladých let a podle toho mi určil co potřebuju za lék, další týden mi přivezl tenhle lék a tak jsem ho vzal, nejprve se mi to zdálo, že mi to nepomáhá, ale asi po 14 dnech jsem pocítil obrovskou úlevu, ale pak asi za 3 měsíce se mi mírně přitížilo, tak jsem zavolal svému homeopatovi a on mi řekl že je to součást léčby a poté mi 4. měsíc od první dávky dovezl další tu sem vzal a asi týden sem se cítil divně, ale nyní už jsem 7. měsíc úplně v pořádku a cítím se jako znovuzrozený.

Zbyněk Dvořáček
Tel. 605 360 607

Jiří Dvořáček

Je mi 40 let, a měl jsem velké problémy se svým zdravotním stavem. Už ve svých 35 letech jsem bral pravidelně léky.

Když mi doktoři v 39 letech řekli že už to lepší nebude, tak jsem hledal nějakou jinou alternativu a vyzkoušel jsem homeopatii. Objednal jsem se na pohovor a vysvětlil mu své problémy, on si to všechno zapsal a podle toho mi určil lék.

Po první dávce se můj stav mírně zhoršil a pak se mi hodně ulevilo. Po šesti měsících jsem dostal další dávku svého léku a asi po měsíci přišlo zhoršení a pak po 14 dnech přišla obrovská úleva. V současné době se cítím velmi dobře a neberu žádné léky.

Jiří Dvořáček
736 770 735

Pes rodiny Dvořáčkových – Chuck

Můj pes Chuck má 7 let a už od svých 4 let byl stále nehravý, neměl chuť k jídlu a stále zvracel a mýval ekzém. A když už si veterinář nevěděl rady, tak jsem se zeptal svého homeopata jestli by se nemohl podívat i na mého psa, řekl proč ne není problém zkusím to. Tak se na něj podíval a ptal se mě co má za problémy, podle toho mu teda určil nějaký lék a Chuck už po první dávce vypadá líp je to sice zatím jen měsíc ale velmi mu to pomohlo a je z něho úplně jiný pejsek.

Chuck
Telefon nemám, protože byste mi stejně nerozumněli Haf Haf!!

 

referencie


 

Prejsť do Kontaktu