Základný princíp homeopatie


Zo svojho okolia, z ordinácií, z nemocníc, rôznych predajní a lekární sme zvyknutí, že nám predpíšu alebo predajú niečo na niečo. Napríklad antibiotiká na angínu, sirup na kašeľ, niečo na horúčku atď. Tento postup je zo začiatku veľmi efektívny, ale bohužiaľ zlepšenie nemá dlhodobé trvanie, naopak náš zdravotný stav sa zhoršuje. Z dlhoročnej praxe viem, že niekedy je zhoršenie veľmi výrazné a aj z mladých ľudí sa stávajú ťažko chorí pacienti. Jednoducho povedané, z málo vážnych krátkodobých chorôb ako je angína, chrípka, nachladnutie a pod., vznikajú vážné dlhodobé chronické choroby, o ktorých medicína tvrdí, že sú nevyliečiteľné.

Homeopatia ide opačným smerom. Lieči človeka ako celok, ako individualitu. Po podaní správneho lieku zdravotné problémy, postupne jeden po druhom alebo aj viac odrazu, odoznievajú. Zaujímavé, že sa tak deje keď sa podá jeden presný liek. Tento liek účinkuje aj niekoľko rokov, len je nutné občas urobiť kontrolu, keď účinok lieku oslabuje alebo sa vyskytnú nové problémy. Tento liek častokrát uzdravuje stopercentne väčšinu problémov ako zdravotných tak i sociálnych, osobných, pracovných a pod. Ak nie je orgán alebo jeho časť nenávratne zničená, je možné správnym liekom a trpezlivou spoluprácou pacienta vyliečiť akúkoĺvek chorobu.

Tento základný princíp je jeden liek pre jedného tvora v jednu dobu. A čuduj sa svete, tento spôsob prináša tie najlepšie a jedinečné výsledky, na rozdiel od rôznych pokusov zľahčovať si prácu a odnesie to potom len pacient.

 

Z nových liekov v homeopatii

zakladny-principDnes v homeopatii používame aj lieky z nočných a denných motýlov, musí byť presne indikovaný a jedinečný, nemôže byť zmiešaný s inými liekmi ako je to dnes zvykom.

K predpísaniu takéhoto lieku musí byť homeopat dôkladne zoznámený so všetkými poznatkami o homepatii a jej liekoch, ktoré sú dnes dostupné z celého sveta. Nie je to jednoduché, štúdium musí trvať minimálne 4 roky a to za veľkého úsilia študentov.

 

 


 

Prejsť do Liečby pomocou čistej homeopatie